Rozhľadňa Kamenec, Vrbovce

Rozhľadňa Kamenec Zdroj: Obec Vrbovce

Objavte krásu prírody a panoramatické výhľady z rozhľadne Kamenec vo Vrbovciach. Táto impozantná stavba, skolaudovaná 30. augusta 2023, ponúka návštevníkom nielen úchvatné scenérie, ale aj cenné informácie o miestnej flóre a faune.

Poloha a parametre rozhľadne

Rozhľadňa Kamenec sa nachádza na rovnomennom vrchu v nadmorskej výške 522 metrov. S celkovou výškou 8,25 metra dominuje okolitej krajine. Odpočinúť si môžete na plošine vo výške 4,4 metra, kde si vychutnáte pokoj a ticho prírody.

Rozhľadňa Kamenec Zdroj: Obec Vrbovce
Rozhľadňa Kamenec Zdroj: Obec Vrbovce

Projekt “Kam za vtákmi”

Výstavba rozhľadne je súčasťou projektu cezhraničnej spolupráce Interreg Slovensko/Česká republika s názvom “Kam za vtákmi”. Projekt, financovaný obcou Vrbovce, sa zameriava na ochranu a propagáciu miestnej prírody a vtáctva.

Edukatívne infotabule

V rámci projektu “Kam za vtákmi” sú v rôznych lokalitách obce Vrbovce umiestnené edukatívne infotabule. Tie návštevníkom priblížia život vtákov v jednotlivých častiach obce a zdôraznia dôležitosť ochrany a starostlivosti o prírodu.

Podpora ekologickej dopravy

V altáne na detskom ihrisku vo Vrbovciach nájdete nabíjačku pre elektrocyklistov. Jej inštalácia je taktiež súčasťou projektu “Kam za vtákmi” a má za cieľ podporiť ekologickú dopravu v obci a jej okolí.

Rozhľadňa Kamenec Zdroj: Obec Vrbovce

Materiál a údržba rozhľadne

Rozhľadňa Kamenec je vyrobená z dubového dreva, ktoré je vďaka svojej odolnosti a dlhej životnosti ideálne pre tento typ stavby. Napriek tomu je potrebné, aby návštevníci pristupovali k rozhľadni s rešpektom, udržiavali poriadok v jej okolí a umožnili tak aj budúcim generáciám vychutnať si krásu tohto miesta.

Rozhľadňa Kamenec ponúka nevšedný zážitok

Rozhľadňa Kamenec vo Vrbovciach je skvelým miestom pre všetkých, ktorí hľadajú nevšedný zážitok v lone prírody. Okrem nádherných výhľadov ponúka aj príležitosť dozvedieť sa viac o miestnej flóre a faune. Navštívte toto jedinečné miesto a objavte krásu prírody na vlastné oči.