Bojnický zámok

Bojnický zámok Zdroj: Bojnický zámok

Bojnický zámok je jedným z historických pokladov Slovenska a považuje sa za jeden z najkrajších a najromantickejších zámkov v strednej Európe.

Táto architektonická perla, ktorá je situovaná v meste Bojnice, je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorú ročne navštívi tisíce návštevníkov.

Bojnický zámok sa datuje do roku 1113, kedy bol pôvodne postavený ako drevný hrad ako súčasť drevného hradiska. Postupom času sa zmenil na kamenný hrad a stal sa majetkom rodu Poznanovcov. Posledným staviteľom bol rod Pálffy, ktorý ho prestaval v duchu romantizmu, vďaka čomu získal svoj dnešný vzhľad.

Zámok je obklopený nádherným parkom, ktorý je ideálny na romantické prechádzky a rodinné výlety. Hneď vedľa zámku sa nachádza aj 600-ročná lipa kráľa Mateja s obvodom kmeňa viac ako 12 metrov. Park ponúka úchvatný výhľad na zámok a jazierko.

Bojnický zámok je známy aj svojimi tradičnými podujatiami. Každoročne sa tu konajú rôzne spoločenské a kultúrne podujatia, ako je napríklad Medzinárodný festival duchov a strašidiel, alebo veľmi obľúbené večerné prehliadky.

Ak chcete navštíviť tento úchvatný zámok, môžete sa tam dostať autom alebo verejnou dopravou. Ak si vyberiete verejnú dopravu, môžete sa dostať vlakom alebo autobusom do Prievidze a potom mestskou hromadnou dopravou do Bojníc.

Bojnický zámok je naozaj špeciálnym miestom, ktoré vás očarí svojou krásou a históriou. Je to miesto, kde sa dámy menia na princezné a páni na udatných rytierov. Určite ho navštívte, ak sa ocitnete na Slovensku.