Trenčiansky kraj zažil oživenie cestovného ruchu

Trenčiansky hrad Zdroj: Depositphoto

Posledné roky priniesli cestovnému ruchu výzvy, na ktoré musel odvážne reagovať. Rok 2023 sa však ukázal ako rok obnovy a rastu a pocítil ho aj Trenčiansky kraj.

Príbeh úspechu v číslach

Trenčiansky kraj sa teší z výrazného nárastu návštevnosti, ktorý dosiahol viac ako 16 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Zahraniční turisti prispeli k tomuto úspechu 31 % nárastom, pričom najviac ich prišlo z Česka, Nemecka a Poľska.

Hrady a zrúcaniny lákajú rekordný počet návštevníkov

Jedným z hlavných lákadiel kraja sú jeho hrady a zrúcaniny. Trenčiansky hrad, hrad Matúša Čáka a Tematín zaznamenali rekordnú návštevnosť. Či už ide o fascinujúce príbehy z minulosti alebo o nadchádzajúce rekonštrukcie, záujem o tieto pamiatky neustále rastie.

Rozkvet cykloturistiky a kempingu

Cykloturistika a kemping zaznamenali obrovský boom. S viac ako polmiliónom cyklistov v roku 2023 a rastúcim záujmom o dobrodružnejšie formy ubytovania, ako sú kempingy a glamping, sa Trenčiansky kraj stáva magnetom pre milovníkov aktívnej dovolenky.

Kúpele a wellness: Neustále obľúbené

Kúpele Trenčianske Teplice, Bojnice a Nimnica si udržiavajú svoje postavenie v srdciach návštevníkov. S novými inováciami, ako je online rezervačný systém, a ich jedinečnými liečivými prameňmi, ponúkajú ideálnu kombináciu relaxu a zdravia.

Kultúrne a vzdelávacie atrakcie

Návštevnosť múzeí a hvezdárne v kraji tiež vzrástla, vďaka čomu sa kultúrne a vzdelávacie aktivity stávajú neoddeliteľnou súčasťou turistického zážitku. Programy ako „Po stopách škriatka Trenčanka“ prilákali mnohých, ktorí chcú spoznávať krajinu hravou formou.

Trenčiansky kraj s rekordnou návštevnosťou

Trenčiansky kraj sa v roku 2023 úspešne postavil na nohy po náročnom období. S rekordnou návštevnosťou, rozvojom cykloturistiky, kempingu a zvýšeným záujmom o kultúrne a relaxačné aktivity dokazuje, že je atraktívnou destináciou pre rôzne typy turistov. Budúcnosť cestovného ruchu v kraji vyzerá sľubne, a to vďaka neustálej inovácii a schopnosti prispôsobiť sa meniacim sa trendom a potrebám návštevníkov.