KOCR Trenčín región: Hojdačky v prírode sú hit leta

Hojdačky v prírode Zdroj: KOCR Trenčín región

Po roku Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región sľubuje nezabudnuteľné zážitky s letnou turistickou hrou. Hitom tohto leta v Trenčianskom kraji budú hojdačky v prírode. „Hojdačková pátračka“ zabaví malých i veľkých a rodinný fotoalbum zaplní krásnymi spomienkami. Informovala o tom Petra Gabrielová z KOCR Trenčín región.

Fotoalbum zahŕňa 10 hojdačiek

Desať hojdačiek v prírode naprieč krajom a 10 políčok na ilustrovanej mapke Trenčianskeho kraja predstavujú výzvu tohto leta, najmä pre rodičov s deťmi, ktorí hľadajú inšpiráciu na výlety počas letných prázdnin. Všetky hojdačky sú unikátne a zasadené v atraktívnom prírodnom prostredí a na každej hojdačke je ukryté písmenko, ktoré je potrebné zaznačiť do mapky. Tých najmenších bude pri pátraní sprevádzať príbeh o škriatkovi Trenčankovi a víle Hojdalke,“ priblížila pointu hry výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Aj napriek tomu, že cieľovou skupinou aktivity sú rodiny s deťmi, pátranie po hojdačkách určite  zaujme rôzne vekové kategórie, nakoľko podľa súčasného trendu sa čoraz častejšie stávajú cieľom turistiky a výletov miesta, ktoré sú najmä fotograficky atraktívne. Medzi také, hojdačky v prírode určite patria. Či už sú to hojdačky zavesené na strome, hojdačky s nadrozmernou konštrukciou, alebo hojdačky na nezvyčajnom mieste, spoločným menovateľom sú krásne výhľady na okolie.

Ilustrovaná mapka, o ktorej kresby sa postarala šikovná ilustrátorka Veronika Guzoňová, je dôležitou súčasťou hry. Okrem vyznačených pozícii hojdačiek, obsahuje aj príbeh o škriatkovi Trenčankovi a víle Hojdalke z pera úspešnej autorky detských kníh Silvie Havelkovej. Milý príbeh sprevádza všetkými miestami, kde sa hojdačky nachádzajú a ku každému miestu poskytne drobnú zaujímavosť či rébus.

KOCR Trenčín: Hojdačky v prírode sú hit leta
KOCR Trenčín: Hojdačky v prírode sú hit leta

Novinkou je hojdačka na Trenčianskom hrade

Jednou z desiatky hojdačiek je aj novinka na Trenčianskom hrade. Hojdačka, ktorú pri tejto príležitosti KOCR Trenčín región osadila v priestoroch dolného nádvoria hradu. Slúži ako unikátny foto point s majestátnym hradom v pozadí a fascinujúcim výhľadom na mesto Trenčín.

Trendom v cestovnom ruchu sa stáva spoznávanie miest prostredníctvom zážitkov, rovnako tak aj na hrade. Keď historický priestor prinesie viac ako len expozície, vznikne z toho nezabudnuteľná spomienka. Myslím, že odhúpať sa na hojdačke na Trenčianskom hrade bude zážitok na celý život,“ uviedol riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko.

Súťažiaci majú možnosť spoznať všetkých 10 hojdačiek od 1. júla do 30. septembra 2022. Na každého účastníka, ktorý objaví všetky skryté písmenká, čakajú originálne ponožky a bude zaradený do losovania o hodnotné ceny.

Všetky dôležité informácie a podmienky súťaže sú dostupné na www.trencinregion.sk v sekcii súťaže. Mapky bude možné získať v Kultúrno-informačnom centre v Trenčíne, Púchovskom informačnom centre, PX centre v Považskej Bystrici, v Turisticko-informačnej kancelárii (TIK) Trenčianske Teplice, TIK Bojnice, na Trenčianskom hrade, úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja alebo stiahnuť v elektronickej forme na www.trencinregion.sk

KOCR Trenčín: Hojdačky v prírode sú hit leta
KOCR Trenčín: Hojdačky v prírode sú hit leta

Zoznam hojdačiek

Hojdačka Trenčín región – Okres Trenčín, Trenčiansky hrad

Hojdačka Trenčianska Teplá – Okres Trenčín, Trenčianska Teplá pri kríži

Hojdačka Soblahov – Okres Trenčín, Soblahov

Hojdačka Zelená voda – Okres Nové mesto nad Váhom, Zelená voda, Beach bar

Hojdačka Radobica – Okres Prievidza, Radobica, Hôrka

Hojdačka Mojtín – Okres Púchov, Mojtín, lyžiarske stredisko

Hojdačka Podmalenica – Okres Púchov, Podmalenica,

Hojdačka Sedlo Marek  – Okres Považská Bystrica, Bodiná, Sedlo Marek

Hojdačka Záriečie – Okres Púchov, Záriečie

Hojdačka Strelenka – Okres Púchov, Lysá pod Makytou, Strelenka