Kino pod Mohylou M. R. Štefánika? Thriller aj rozprávku ponúka Chata Bradlo

Filmová noc na Bradle

Atraktívne podujatie pod Mohylou generála Milana Rastislava Štefánika pripravila Chata Bradlo. V sobotu 2. júla večer zavíta ku chate túlavé kino s nafukovacím plátnom o rozmere 12×6 metrov, na ktorom uvidia návštevníci dva filmy. Priviesť sa môžete aj Vláčikom Brezováčikom. Informoval o tom prevádzkovateľ chaty Michal Hlatký.

Chata Bradlo ponúkne rozprávku aj thriller

20.00 h je na programe animovaný film Spievaj (orig. Sing, 2016), ktorý je vhodný nielen pre deti ale aj dospelých. „Po polhodine približne okolo 22.15 h príde na rad trocha napätia. Prekliaty ostrov (orig. Shutter Island, 2010) je mrazivý thriller a povedali sme si, že tmavý bradliansky les pekne dotvorí atmosféru ponurého deja filmu,“ uviedol Hlatký.

Chata Bradlo
Chata Bradlo

Časy sú zámerne približné, bude záležať aj od svetelných podmienok dňa. Niekoľko miest na sedenie bude pripravených. „Poskytneme všetko čo máme, no vyzývame všetkých ľudí, prineste si kľudne vlastné sedáčiky, deky, podsedáky, karimatky, … Proste čokoľvek na čom sa vám bude dobre sedieť alebo s čím sa zakryjete. Premietať sa bude do neskorej noci, preto si zoberte aj teplé oblečenie, baterky a čelovky, aby ste sa niekde nepotkli a nepadli. Osvetlenie bude, ale les je tmavý a každý kút osvetliť nemôžeme aj preto, aby ste pohodlne a dobre videli na plátno,“ vysvetlil organizátor podujatia.

Vstupné bude dobrovoľné. „Potešíme sa, ak nám niečo do kasičky prispejete. Ak aj grošík nehodíte, príďte nás podporiť tým, že si u nás dáte pri pozeraní nejaký drink. My vám za to chystáme fajn atmosféru. Nevieme si predstaviť kino bez pop cornu. Preto sme zabezpečili čerstvé pukance, ale aj iné slané a sladké dobroty,” doplnil organizátor.

Na predstavenie peši, bicyklom aj vláčikom

Dostaviť sa môžete peši, bicyklom, autom alebo využiť Vláčik Brezováčik. „S ním sme dohodli odvoz tak, aby ste sa vedeli vyviezť na oba filmy a zviezť po prvom filme dolu. Určite príďte aj s vašou partiou zažiť Bradlo v noci,“ vzývajú organizátori podujatia.

Brezováčik vláčik
Vláčik Brezováčik

V prípadne nepriaznivého počasia sa kino bude presúvať na iný dátum.

Zdroj: Chata Bradlo