Rozprávkový dom, Jablonka

Rozprávkový dom. Zdroj: Obec Jablonka

Jablonka, malá obec na Myjavských kopaniciach, je domovom jedného zo zaujímavých architektonických klenotov – Rozprávkového domčeka. Táto jedinečná stavba, vytvorená s láskou a vášňou, je magnetom pre tých, ktorí hľadajú unikátne a fascinujúce miesta.

Ako nájdete Rozprávkový domček

Ak sa chystáte na cestu do Jablonky, odbočte od Myjavy do Švancarovej doliny pred obcou Babulicov vrch doprava. Zo smeru od obce Krajné za Babulicovým vrchom doľava, miniete autobusovú zastávku s nápisom Rozprávkový dom. Tento skvost v malej dedinke nemôžete prehliadnuť.

Rozprávkový dom. Zdroj: Obec Jablonka
Rozprávkový dom. Zdroj: Obec Jablonka

Rozprávka odkrytá: Šarm Rozprávkového domčeka

Rozprávkový domček je raritou, ktorá vyniká. Jeho vytvorením sa zaoberal pán Viliam, ktorý navrhol a postavil celú stavbu podľa vlastnej fantázie iba pomocou vlastných rúk a údajne s použitím jediného nástroja – polievkovej lyžice.

Stavba je plná zaujímavostí a tajomstiev. Už pri vstupe vás prekvapí veľký gaštan, kde vraj sídli troll. V interiéri domčeka nájdete nespočetné množstvo okien – každé je iné. Interiér pripomína krápnikovú jaskyňu a návštevníci sa často snažia nájsť pravý uhol, no márne – žiaden sa tam nenachádza. Schody vedúce do podkrovia pripomínajú schody do neba. Pred vchodom stojí vysoký farebný monument pripomínajúci strážcu. Vo vnútri domčeka nájdete lebky rôznych zvierat a mnoho ďalších prekvapení.

Navštívte Rozprávkový domček

Táto podivuhodná stavba láka nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Je otvorený od stredy do nedele od 10.00 do 18.00. Ak máte záujem o návštevu, neváhajte kontaktovať pána Viliama na telefónnom čísle +421 904 519 571 alebo emailom na viliam.wachsmuth@gmail.com. Ceny lístkov sú 3,00 EUR pre deti do 18 rokov a 3,50 EUR pre študentov, dospelých, dôchodcov a ZŤP.

Navštívte Rozprávkový domček v Jablonke a zažite rozprávku na vlastnej koži.

Rozprávkový dom. Zdroj: Obec Jablonka
Rozprávkový dom. Zdroj: Obec Jablonka