Vrchárska koruna Trenčianska zavedie na nezvyčajné miesta

Vrchárska koruna Trenčianska zavedie v roku 2023 na nezvyčajné miesta. Zdroj: TSK

V roku 2023 vstúpi cykloturistický projekt Vrchárska koruna Trenčianska (VKT) do svojho ôsmeho ročníka. Ten sľubuje nové, dostupnejšie, ale aj viac adrenalínové kopce. Informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj.

Cyklisti a turisti sa v roku 2023 v rámci VKT dostanú do neprebádaných zákutí Trenčianskeho kraja. Medzi inými na Čachtický hrad, Čiernachovskú lúku, Jarmočný kríž, Holíš, ku Kaplnke sv. Márie Magdalény, Kostoleckému domu, na vrch Lipovec, k pamätníku v Poriadí, Prameňu pod Preliačinou, Rozhľadni Ibovka, ale aj na Sedlo Gežov, Sedlo Obšiar či Sedlo Polámaný vrch.

Spoznajú tiež Božie muky, Svätyňu Dolná Poruba, Pávičie, kríž nad Nedašovou Lhotou, Veselé Vŕšky, Zlatovskú kyselku či Zvonicu v Ďurďovom. „Sú to vrcholy nové, nepoznané. Po siedmom ročníku sme prehodnotili vrcholy, aby boli pre ľudí prijateľnejšie. Pretože vyjsť na bicykli na Vtáčnik je naozaj náročné, je to 16,5 kilometra hrebeňovka. V roku 2023 sme zvolili nižšie, dostupnejšie kopce. Jeden z nových vrcholov má súvislosť s filmom Trhlina, aby sme mali aj nejakú atrakciu, niečo adrenalínové a nezvyčajné,“ povedal jeden z organizátorov VKT Radoslav Tilandy.

Vrchárska koruna Trenčianska štartuje tradične v apríli, dovtedy je čas pripraviť sa na zdolanie nových vrcholových výziev.