O myjavský erb sa po pandémii opäť vracia

O myjavský erb 2022

Na Myjave budú opäť súťažiť po prestávke vnútenej pandémiou modelári z celého Slovenska i zahraničia na podujatí pod názvom Výstava modelov O myjavský erb 2022.

Pandemické obdobie okrem iných podujatí pozastavilo aj pokračovanie sľubne rozbehnutej súťažnej výstavy plastikových a papierových modelov pod názvom Výstava modelov O myjavský erb 2022, ktorá sa v Myjave od roku 2017 uskutočnila trikrát. Jej štvrté pokračovanie sa po dvoch rokoch bude konať v sobotu 5. novembra 2022.

Súťažiť sa bude v 45 kategóriách

Dejiskom výstavy O myjavský erb 2022 bude opäť Kultúrny dom Samka Dudíka v Myjave. Ten sa v prvú novembrovú sobotu zaplní stovkami prepracovaných modelov lietadiel, vrtuľníkov, pozemnej techniky, áut, lodí, budov a ďalších predlôh. Ich autori nad nimi v snahe priblížiť sa čo najviac realite strávili desiatky hodín. Právom ich preto môžeme považovať za umenie. Modelári z celého Slovenska i susednej Českej republiky budú v sobotu na Myjave nielen vystavovať, ale aj súťažiť. A to v 45 študentských, juniorských a seniorských kategóriách.

O myjavský erb 2022
O myjavský erb 2022

Budú udelené aj špeciálne ceny

Okrem nich organizátori plánujú udeliť štyri špeciálne ceny.

Kopaničiarik – špeciálna cena udelená autorovi najlepšieho juniorského modelu bez rozdielu mierky.

OS SR – špeciálna cena udelená autorovi v seniorskej kategórii za najlepší model leteckej alebo pozemnej techniky v službách Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Cena pivovaru Hellstork – špeciálna cena udelená autorovi v seniorskej kategórii za najlepší model prúdového lietadla bez rozdielu mierky. Túto cenu zastrešuje domáci pivovar Hellstork.

Myjavská veža – špeciálna cena udelená autorovi najlepšieho papierového modelu sakrálnej stavby bez rozdielu mierky a veku autora.

Výstava sa oficiálne začne o 10.00 h. Registrácia modelov bude spustená od 8.00 h. Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 15.15 h.

Okrem výstav sa uskutočnia aj workshopy

Okrem samotnej prezentácie prihlásených modelov, ktoré budú sústredené vo výstavnej sále kultúrneho domu, sa v tej hlavnej uskutočnia dva zaujímavé workshopy. Povedú ich skúsení modelári Ján Moravčík z Liptovského Hrádku a Marek Zindulka zo Šumperka.

Workshop Jána Moravčíka zameraný na tvorbu DAK kamufláže pomocou zmývateľných farieb sa začne o 10.30 h. Workshop Marka Zindulku venovaný stvárneniu vody a snehu je naplánovaný na 12.00 h. Diváci všetko podstatné, čo sa bude diať na stole na javisku, dobre uvidia. Práca prednášajúcich modelárov bude totiž premietaná na kinoplátno.

V ponuke bude ponuka modelov a modelárskeho sortimentu

Atmosféru akcie bude dotvárať ponuka stavebníc modelov a modelárskeho sortimentu predajcov, ktorí sa svojou účasťou rozhodli podporiť výstavu O myjavský erb 2022. Medzi nimi nájdeme napríklad Airbrushcentrum.cz, Modelové domečky Jiří Špalek, Fenix Models Trnava, Model Centrum Zvolen, M. Gieci – predaj modelov Trumpeter a HobbyBoss, bazár Bonifáca Modelka či HKPM Prostějov.

Súťažnú výstavu organizujú mesto Myjava a myjavskí modelári s podporou sponzorov Betexa, CMK Kits, Eduard, Fenix Models, Model Centrum, Modelové domečky Jiří Špalek, RS Models, SabreKits, Sava-model, Slovak Air Force Agency a Special Hobby.

O myjavský erb 2022
O myjavský erb 2022