Cyklobus do Karpát bude jazdiť aj v roku 2022

Cyklobus do Karpát Zdroj: KOCR Trnavský kraj

V máji sa opäť vracia na cesty „Cyklobus do Karpát“, ktorý odvezie cyklistov aj turistov za novými zážitkami v Trnavskom kraji.

Cyklobus vyštartuje na svoju prvú jazdu 7. mája a jazdiť bude každú sobotu v máji, júni, júli a v septembri. Bude premávať na vynovenej trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž a späť. Trasa bude v roku 2022 predĺžená o zastávku v Prietrži. Posledná jazda je naplánovaná na 24. septembra 2022.

Cyklobus do Karpát Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Cyklobus do Karpát Zdroj: KOCR Trnavský kraj

KOCR Trnava nadväzuje na minulý rok

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj týmto projektom nadväzuje na minuloročné jazdy. O tie bol na jeseň záujem. Organizácia na jar a počas leta ponúkla cyklistom a peším turistom z Trnavy a Piešťan možnosť priblížiť sa k cyklotrasám a peším trasám v pohorí Malé Karpaty.

Na túto sezónu máme pre cyklistov zaujímavú novinku. Pridali sme novú zastávku na Záhorí a zvýšili sme kapacitu vozíka na bicykle. Cyklisti sa odvezú do Prietrže, odkiaľ môžu spoznávať krásy Chvojnickej či Myjavskej pahorkatiny. Tam sú k dispozícii tak cyklotrasy, ako aj značené turistické chodníky. Zároveň ponúkame cestujúcim možnosť rezervovať si svoje miesto pohodlne vopred na web stránke,“ uviedla manažérka rozvoja destinácie KOCR Trnavský kraj Petra Hencelová.

Na snímke afaltová cesta vedúca lesom na začiatku cyklotrasy medzi Brezovou pod Bradlom a Jablonicou. Zdroj: KOCR Trnavský kraj
Na snímke asfaltová cesta vedúca lesom na začiatku cyklotrasy medzi Brezovou pod Bradlom a Jablonicou. Zdroj: KOCR Trnavský kraj

Cyklobus do Karpát odvezie 24 cyklistov

Cyklobus odvezie 24 cyklistov alebo peších turistov a 20 bicyklov. Nastúpiť a vystúpiť bude možné na ktorejkoľvek zastávke. Lístky budú dostupné online alebo priamo u vodiča. Cestujúci s online rezerváciou však budú mať prednosť pred cestujúcimi bez rezervácie.

S cyklobusmi sme minulý rok začali najmä z dôvodu, že sme si vypočuli cyklistické komunity a partnerské oblastné organizácie cestovného ruchu z Piešťan a Trnavy, ktoré po riešeniach dopravnej dostupnosti turisticky zaujímavých lokalít už roky volali. V tomto roku opätovne spustíme aj Cyklobus od vody k vode zo Seneckých jazier cez Jelku do Čilistova a podporíme aj Cyklobus na Žitnom ostrove,“ doplnila výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Novinkou je zapožičanie elektrobicykla

Novinkou tejto sezóny je pre cestujúcich z Trnavy možnosť zapožičania elektrobicykla v požičovni bicyklov Mobility RM JET Trnava v rôznych veľkostiach a s kompletným vybavením. Táto novinka umožní aj starším alebo kondične menej zdatným cyklistom užiť si dlhšie trasy bez väčšej námahy. Zároveň umožní vyskúšať trend elektrobicyklov rozmáhaný v posledných rokoch.

Pri rezervácii miesta v cyklobuse je možné zaškrtnúť, že máte záujem o požičanie elektrobicykla. Tento bude pristavený 15 minút pred stanoveným časom odchodu cyklobusu na Autobusovej stanici v Trnave. Zároveň, po príjazde cyklobusu ho pohodlne odovzdáte čakajúcemu pracovníkovi požičovne.

Cestovný poriadok - Cyklobus do Karpát
Cestovný poriadok – Cyklobus do Karpát

Cena lístka pre všetky vekové kategórie:
Jednosmerný: 2,00 €
Spiatočný: 4,00 €
Dieťa do 3 rokov zdarma
Rezervácia miesta v cyklobuse pre cestujúcich aj bicykle je k dispozícii na stránke
https://www.krajzazitkov.sk/sk/cyklovylety/cyklobusom-do-karpat.
Kontakt pre médiá:
Katarína Čučková
Tel.: 0914 703 534
Email: katarina.cuckova@krajzazitkov.sk
Zdroj: Trnavský kraj zážitkov

Cyklobusom do Karpát
Cyklobusom do Karpát