Cez víkend sa uskutoční 20. Národný zraz cykloturistov

Národný zraz cykloturistov

Slovenský cykloklub každoročne organizuje podujatie Národný zraz cykloturistov. 20. ročník tohto podujatia sa uskutoční s organizačnou pomocou Slovenského cykloklubu Stará Turá.

Už tretí júnový víkend sa trenčiansky mestský lesopark Brezina premení na základňu pre desiatky cykloturistov z celého Slovenska. Cykloturisti budú ubytovaný v hoteli Veverica, ktorý je súčasťou lesoparku. Pripravená je nočná prehliadka Trenčianskeho hradu, zaujímavé cykloprednášky, bohatá tombola a narodeninová oldies párty.

Na viac ako 160 kilometroch účastníci „prevetrajú“ novú cyklotrasu z Trenčína do Nemšovej. Vystúpajú na hrebeň Bielych Karpát, navštívia tri rozhľadne, či pochutnajú si na parenej buchte na Inoveckej chate.

Národný zraz cykloturistov je každoročná akcia, na ktorej sa stretávajú cykloturisti z celého Slovenska. Primárne na zraz pozývame členov našich regionálnych klubov, aby sme spoločne utužili vzťahy a užili si príjemné chvíle,“ vyjadril sa predseda Slovenského cykloklubu Michal Hlatký.

Tradičnú akciu sa rozhodol finančne podporiť i Trenčiansky samosprávny kraj, s ktorým dlhodobo spolupracujeme i v oblasti udržiavania a obnovy cykloturistického značenia na území kraja. So svojho rozpočtu kraj vyhradil na organizáciu podujatia sumu 1 000 eur.

Vítané sú všetky vekové kategórie

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, vítané sú deti, dospelí ale i dôchodcovia. Na každej trase je zabezpečený sprievodný tím, sprievodcovia sa budú prispôsobovať tempu účastníkov. Ani tí najrýchlejší, ani tí pomalší sa tak nemusia báť, že by na trase zablúdili alebo nám ušli.

Tri výživné trasy preveria kondičku a vytrvalosť účastníkov

Po oficiálnom otvorení zrazu v piatok ráno je naplánovaný spoločný výjazd na približne 70 km bicyklovačku. Začiatok trasy je v miernom tempe, z mesta Trenčín po novom vybudovanom cyklochodníku popod Pútnické miesto Skalka pri Trenčíne, až do Nemšovej. Pokračovať sa bude po cyklochodníku popri rieke Vláre smerom na hranicu s Českou republikou, cestou je naplánované i zastavenie na občerstvenie.

Následne bude účastníkov čakať výstup na hrebeň Bielych Karpát, prepotené trička vymenia až na najvyššom bode Javorník, z ktorého ich bude čakať zaslúžený príjemný zjazd k obedu do Hornej Súče. V piatok ešte bude čakať cykloturistov pohľad na zrúcaninu hradu Dolná Súča a zástavka pri rozhľadni Ibovka.

V sobotné ráno pritvrdíme, cyklistov bude čakať výstup na vrchol Inovca, kde sa nachádza i rozhľadňa. Odmenou bude vychladené pivko a parená buchta na Inoveckej chate. Po občerstvení nasleduje príjemný zjazd do Trenčianskeho Jastrabia a po bývalej lesnej železničke sa účastníci presunú k chate pod Ostrým Vrchom a následne späť na Brezinu.

V nedeľu si už cykloturisti zaslúžia aspoň ako taký oddych a preto pre nich „zrazový tím“ pripravil iba 40 km trasu, ktorá ich prevedie popri Kočkovskom kanáli a dovedú ich k rozhľadni Dúbravka.

Ohľaduplnosť na prvom mieste

Cyklozrazu sa každoročne zúčastňujú desiatky cykloturistov, jazdia po skupinách so sprievodcom. Ohľaduplnosti nikdy nie je dosť, prečo upozorňujeme na zvýšený výskyt cyklistov v okolí Trenčína, Nemšovej, Trenčianskych Teplíc. Taktiež upozorňujeme i iných turistov a cykloturistov, ktorí si plánujú počas tohto víkendu turistiku na Považský Inovec na zvýšený počet osôb v okolí rozhľadne.

Veľká vďaka patrí i partnerom, ktorí sa rozhodli podporiť 20. Národný zraz cykloturistov materiálne. Ďakujeme mestu Trenčín, krajskej organizácií Trenčín regiónTrenujeme.skTerrabikeMTBIKER, PROCYCLINGŠkodaOrigosmagazín Biker.

Registrácia na pobyt je už spustená, pre viac informácií o možností registrácie kliknite na odkaz.

REGISTRÁCIA

Zdroj: Cykloklub